Prelegenci

Jarosław Czaja Jarosław Czaja – gdy  12 lat temu zakładał Future Processing, nie spodziewał się, że firma stanie się graczem na globalnym rynku usług , z powodzeniem konkurującym ze światowymi potęgami. Dzisiaj Future Processing to ponad 500-osobowy zespół informatyków, dwa oddziały, zleceniodawcy wyłącznie z zagranicy, ponad 41.000.000 zł przychodu oraz ścisła współpraca z uczelniami z południa Polski.
Jest to możliwe dzięki idei budowania ponadczasowej organizacji, którą Jarosław Czaja kieruje się od samego początku. To wizja, gdzie najważniejsi w Future Processing są… ludzie. Motto, którym kieruje się Jarosław Czaja jako przedsiębiorca, brzmi: szczęśliwy zespół podejmuje chętnie wyzwania, które stanowią o sukcesie biznesowym firmy. I jako organizacja, Future Processing jest niezwykle mocno skoncentrowana na osiągnięciu tego celu, zarówno organizacyjnie jak i finansowo. Jarosław Czaja od zawsze koncentrował się na budowaniu ponadczasowych organizacji. Zawsze marzył o stworzeniu własnej, unikalnej firmy, która będzie wyróżniać się nie tylko zakresem oferowanych usług, ale również stylem funkcjonowania. Marząc, by jego wizja stała się kiedyś rzeczywistością, Jarosław Czaja z roku na rok realizował coraz więcej inwestycji mających na celu zbudowanie unikalnej atmosfery pracy. Wszystko jest możliwe dzięki temu, że od 12 lat Jarosław Czaja nieustannie realizuje swoją wizję ponadczasowej organizacji opartej o ludzi i ich potencjał, ludzi, którzy do pracy chodzą z przyjemnością i realizują ambitne projekty informatyczne rozwiązując problemy międzynarodowych firm. Jarosław Czaja chce, aby w 2020 roku firma Future Processing stała się najbardziej rozpoznawalną polską firmą softwarową, kojarzoną z jakością i unikalną kulturą organizacyjną.


Krystian PiećkoKrystian Piećko – Chief Technology Officer PILAB SA odpowiedzialny za wizję rozwoju technologicznego spółki, popularyzuje rozwiązania PILAB na rynkach globalnych. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, prowadził działalność dydaktyczną w ramach studiów doktoranckich. Trendsetter, prelegent na licznych konferencjach w Polsce i USA. Posiada unikalne kompetencje w obszarze zarządzania danymi, autorskie know-how z sukcesem wdraża w zaawansowanych środowiskach informatycznych instytucji finansowych oraz w sferze produkcyjnej. Przedsiębiorca innowator, założyciel PILAB SA polskiego hi-techu, dostawcę technologii, który przebył drogę od śmiałej koncepcji do spółki giełdowej, dzisiaj stawia pierwsze kroki na amerykańskim rynku, w międzyczasie realizując 4 rundy finansowania na łączną kwotę ponad 4 mln zł. Twórca patentowanej w UE i USA technologii, zapewniającej możliwość ekstrahowania wiedzy z wielu źródeł informacji, która według ekspertów z Doliny Krzemowej, łamie paradygmaty rynków hurtowni danych i business intelligence. Dostrzegając wyzwania w obszarze BIG DATA, zrealizował pionierskie na polskim rynku wdrożenie, które od pięciu lat stanowi punkt odniesienia dla kolejnych realizacji. Obecnie Krystian Piećko prowadzi badania nad rozwiązaniami eliminującymi wiele globalnych wyzwań w obszarze integracji i zarządzania informacją w przedsiębiorstwach, wpisując się w ogólnoświatowy trend w zakresie samoobsługowej analityki jako kluczowy element ewolucji tradycyjnego podejścia do analizowania danych.


Grzegorz Sperczyński

Grzegorz Sperczyński – członek rady nadzorczej eFund SA, a także współwłaściciel eFund SA i pośrednio grupy kapitałowej, w której jest m.in. fundusz zalążkowy TechnoBoard. W TechnoBoard do września 2013 był zaangażowany w procesy preinkubacji. Obecnie w TechnoBoard sprawuje funkcję nadzorczą z poziomu eFund SA. W trakcie kariery zawodowej pomógł operacyjnie przetworzyć ponad 1300 pomysłów typu startup. Współdziała z zarządami spółek funduszu TechnoBoard, zwłaszcza w zakresie budowania otwartych synergii kapitałowych i sprzedażowych do rynku e-biznesowego. Założyciel inicjatywy rcpartners.org skupiającej się na rozwoju kapitałowym spółek. Publikuje na portalach mamstartup.pl, mambiznes.pl.


Wojciech SzapielWojciech Szapiel jest współzałożycielem i Partnerem zarządzającym Polish Investment Fund. Pełni także funkcję Prezesa Zarządu Inventity Foundation. Odpowiada za strategię, strukturyzowanie transakcji kapitałowych oraz nadzór nad spółkami portfelowymi. Posiada bogate doświadczenie związane z sektorem Technologie, Media, Telekomunikacja (TMT). Pracował m.in. dla National Power Plc., Comarch SA oraz Capgemini, będąc odpowiedzialnym za rozwój biznesu w obszarze konsultingu informatycznego oraz biznesowego w Polsce i Wlk. Brytanii. Wojciech zasiada w Radach Nadzorczych oraz Komitetach Strategicznych spółek: Europejski Instytut Technologii Edukacyjnej (EITE), Autostopowicz, MCG oraz MobiWay. Jako Szef Sektora Publicznego w firmie konsultingowej Capgemini był odpowiedzialny m.in. za realizację Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL „Partnerstwo na Rzecz Rozwoju kompetencji informatycznych w Polsce”. Ponadto, Wojciech pełnił funkcje Dyrektora Inwestycyjnego w Science2Business. Jest współautorem strategii rozwoju dwóch inkubatorów przedsiębiorczości oraz Parku Naukowo Technologicznego na terenie południowej Polski.

 

Tomasz KojmTomasz Kojm – od piętnastu lat zajmuje się bezpieczeństwem komputerowym w obszarze Open Source. Autor systemu antywirusowego Clam AntiVirus, który w ciągu ostatniej dekady stał się standardowym składnikiem oprogramowania serwerów uniksowych oraz wielu systemów operacyjnych, w tym komercyjnych np. Mac OS X firmy Apple. Zwolennik otwartego kodu i myślenia, współautor artykułów oraz książek na temat technologii Open Source, stały uczestnik i wykładowca branżowych konferencji na całym świecie.


Piotr „Vagla” Waglowski – Prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Członek Rady Informatyzacji działającej przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji, rekomendowany do Rady przez Internet Society Poland, członek Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji – tu z ramienia Rady Informatyzacji. Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, Członek Rady Programowej Fundacji Panoptykon oraz członek zespołu doradców Fundacji ePaństwo, wspierających rozwój serwisu Sejmometr.pl. Uczestniczy w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego oraz Forum „Aktywny Obywatel”, działającego przy Instytucie Spraw Publicznych. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, był również Członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. Konsultant, trener, wykładowca, autor publikacji dotyczących prawnych aspektów społeczeństwa informacyjnego. Autor książki „Prawo w sieci. Zarys regulacji Internetu”.


Marcin Kądziołka – przedsiębiorca, pasjonat internetu i nowoczesnych technologii. Od 12 lat związany z rynkiem e-commerce w Polsce. Uwielbia budować organizacje i pomagać ludziom odkrywać ich prawdziwy potencjał. Współzałożyciel i od 8 lat zarządzający firmą Złote Myśli (www.zlotemysli.pl) – największym wydawnictwem elektronicznym w Polsce, skupiającym się na tematyce rozwoju osobistego, osiąganiu sukcesu i przedsiębiorczości.


Ravi Ruparel

Ravi Ruparel – is an experienced London based entrepreneur and investor. He has developed three successful businesses, including one in Poland that was sold last year. Today he sits on the board of several companies and has invested in a co-working office called Katowice Collective that encourages the growth of new businesses. He recently published his first book called Brazil, hopefully.


jakub krzychJakub Krzych, Wynalazca i Przedsiębiorca, Współzałożyciel i Członek Rady Nadzorczej AdTaily.

Twórca i współzałożyciel AdTaily, samoobsługowej sieci reklamowej sprzedanej do AGORA S.A. Od 2009 roku Jakub był Członkiem Zarządu oraz Dyrektorem Produktu w spółce AdTaily, uznanej w tym czasie przez prestiżowy magazyn CNBC Business jako jedną z 25 najbardziej innowacyjnych europejskich firm. W 2012 roku wycofał się z działań operacyjnych w AdTaily, przeszedł do Rady Nadzorczej i odsprzedał część udziałów, aby rozpocząć w Krakowie pracę nad swoim nowym projektem klasy „Internet of things”. Zanim założył AdTaily pracował jako konsultant technologii i strategii w norweskiej firmie doradczej z siedzibą w Oslo gdzie pracował nad projektami dla Rządu Norweskiego, linii lotniczych i dużych korporacji. Jakub ukończył fizykę oraz informatykę stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.


Piotr Fuglewicz Piotr Fuglewicz – pracował na stanowiskach technicznych i zarządczych w Instytucie Systemów Sterowania, a następnie Centrum Naukowo-Produkcyjnym Systemów Sterowania MERASTER w Katowicach, gdzie między innymi kierował stuosobowym zespołem rozwojowo-wdrożeniowym. Prowadził przez trzy lata wykład i ćwiczenia na Politechnice Śląskiej. Był członkiem zarządu firmy Computer Systems for Business International, a następnie doradcą zarządu firmy Computerland. Podczas pracy w CSBI łączył funkcję członka Zarządu z kierowaniem pionem rozwoju systemów zarządzania, liczącym kilkadziesiąt osób. W latach 1989-1998 zorganizował zespoły najpierw rozwojowy, a następnie wdrożeniowy i kierował stworzeniem i wdrożeniami systemu klasy ERP PRO/MIS. W latach 1996-1997 był współprzewodniczącym Komitetu Sterującego części projektu ALSO Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej, finansowanego z funduszy Banku Światowego. Od 1999 do 2002 roku pełnił kolejno rolę doradcy zarządu i partnera firmy Infovide. Jest założycielem i od 1991 roku prezesem firmy TiP, rozwijającej oprogramowanie lingwistyczne dla języków naturalnych regionu Europy Środkowej i Wschodniej, licencjonowane m.in. dla programów użytkowych Microsoft. W roku 2012 współzałożyciel funduszu inwestycyjnego TechMine Fund SA, którego został pierwszym przewodniczącym Rady Nadzorczej. W latach 1993-1996 był prezesem Polskiego Towarzystwa Informatycznego, a w 1999 roku otrzymał tytuł Członka Honorowego PTI. Od roku 2000 współpracuje z Komisją Europejską jako ekspert w zakresie informatyki. Współzałożyciel Stowarzyszenia Firm Autostrady Nowych Technologii. Współautor dwóch książek, autor ponad stu artykułów w prasie informatycznej i naukowej oraz redaktor wielu tomów materiałów z organizowanych przez niego konferencji.


Piotr WilamPiotr Wilam
Współtwórca, inwestor i partner zarządzający w Innovation Nest (funduszu seed/VC) oraz współzałożyciel i członek zarządu SPIN – Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest; przedsiębiorca; założyciel Wydawnictwa Pascal oraz współtwórca i pierwszy prezes Onet.pl; business angel zaangażowany m.in. w Merlin.pl; z wykształcenia filozof i matematyk, absolwent KUL, Oxford University oraz London Business School.


Ian Scarffe – Entrepreneur, Investor, Mentor.

Ian Scarffe’s experiences in the business world have allowed him valuable insight into working every aspect of an organization and the minds of millions of customers. He is a born entrepreneur and since the age of 17 he founded and has developed more than twenty companies, during which time he experienced and survived everything from financial loss to stunning success. It’s these hands on experience and the important lessons learnt, that he uses as the basis for forming further and entrepreneurial ideas and supporting global entrepreneurship. He is the founder of business incubator BinkPlus.


Anita Barcewicz Anita Barcewicz jest prawnikiem w zespole M&A kancelarii Wierzbowski Eversheds. Specjalizuje się w doradzaniu w sprawach korporacyjnych i handlowych, reprezentowaniu międzynarodowych spółek w sprawach związanych z prowadzeniem działalności w Polsce, doradzaniu w transakcjach sprzedaży udziałów w spółkach, przygotowywaniu i negocjowaniu umów handlowych, badaniu due diligence spółek, zakładaniu i likwidacji spółek i oddziałów przedsiębiorstw zagranicznych, połączeniach i przejęciach oraz transakcjach międzynarodowych.

Anita jest doktorantką w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz aplikantką adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.


Wojciech ApelWojtek Apel to…

…Wizjoner. Ekspert. Biznesmen. Jedna z pierwszych osób na Śląsku, które już w latach 80-tych wiedziały, że przyszłość świata to Internet. Twórca Pik-Net – pionierskiego operatora oferującego dostęp do sieci już w 1995 roku. Współzałożyciel 3S – śląskiego operatora, który w ciągu kilku lat wybudował 1300 km własnych światłowodów. Jego pasją jest wymyślanie biznesów opartych na nowych technologiach, łączenie świata komputerów, telekomunikacji i mediów oraz rozwój przedsięwzięć.

Prywatnie, Wojtek jest mężem swojej żony. To wielbiciel kotów, (które kupił w pakiecie z domem), kolekcjoner sów i słów – od lat prowadzi bloga, na którym zbiera wszystko, co warte uwagi lub dyskusji. Aktywnie zaczepia i prowokuje na facebooku; inspiruje i daje do myślenia, wzbudza zainteresowanie i proponuje zmiany.


Marcin Kawalski – jest nieustannie zaintrygowany ludzkim doświadczeniem. Podróżując pomiędzy kulturami, językami i granicami, napędza się fotografią i sportami wytrzymałościowymi. Jest mieszkającym w Katowicach lekarzem z trzyletnim, międzynarodowym doświadczeniem, a jako przedsiębiorca wprowadza nowe technologie do dziedziny ochrony zdrowia. Jest maratończykiem, nurkiem i fotografem, a także studentem Singularity University w parku badawczym NASA w Mountain View w Kaliforni.

Marcin działa w zarządzie Lifeboat Foundation, światowej klasy think-tanku filozofów, ekonomistów, biologów, nanotechnologów, badaczy, pedagogów, politologów, inżynierów, prawników, etyków, futurystów, neurobiologów, lekarzy, kosmologów i innych myślicieli, którzy „pomagają ludzkości przetrwać zagrożenia wynikające ze złego zastosowania technologii, w tym inżynierii genetycznej, nanotechnologii i robotyki”.


Przemysław Jura – Prezes Zarządu Instytutu Nauk Ekonomicznych i Społecznych (INES) – naukowej instytucji otoczenia biznesu, wspierająej procesy gospodarcze w kraju oraz rozwijającą rynek finansowy. Instytut jest niezależną
organizacją, działającą w formie think-tanka ekonomicznego, skupiającą ekspertów i praktyków gospodarczych. Jest też koordynatorem zarządzającym Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu – Innowacja (PSAB-I), będącej jedną z największych sieci aniołów biznesu w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Ponadto aktywny Anioł Biznesu, jako indywidualny inwestor kapitałowy finansuje oraz rozwija projekty inwestycyjne na wczesnym etapie rozwoju. Sekretarz Komitetu Współpracy Nauki i Biznesu Krajowej Izby Gospodarczej w kadencji 2012-2013. Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju i Innowacyjności, inicjator i organizator Forum Paliw Alternatywnych. Ponadto pomysłodawca wielu inicjatyw o charakterze regionalnym i ogólnopolskim, w tym: Forum Gospodarczego InvestExpo i licznych konferencji branżowych pod wspólną marką InvestExpo. Twórca i założyciel studenckiej sieci Aniołów Biznesu StudBAN. Były pracownik dydaktyczny Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, aktywny trener. Doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w dziedzinie funduszy kapitałowych wysokiego ryzyka.


Mirosław NowakMirosław Nowak – „Mainframowiec” ale nie dinozaur. Informatyk związany z obsługą systemów klasy IBM Mainframe od ponad 25 lat. Autor pierwszego w Polsce systemu zdalnego dostępu do informacji bankowej i elektronicznego repozytorium dokumentów księgowych.
Ekspert w zakresie technologii przetwarzania danych na systemach klasy z/Series. Pasjonat języka REXX i Cobol.


Maciej Byczyński – organizator konferencji GameDay – największej konferencji poświęconej tematyce gier w Europie środkowo-wschodniej. Współzałożyciel oraz producent gier w firmie Serious Impact. Jeden z pomysłodawców stworzenia kierunku projektowania gier na Uniwersytecie Śląskim. Członek i jeden z założycieli Krajowej Izby Gospodarki Cyfrowej.


Grzegorz BłażewiczGrzegorz Błażewicz – CEO&Founder SALESmanago Marketing Automation – pierwszego polskiego systemu do automatyzacji marketingu. Posiada 15 lat doświadczenia w polskiej i międzynarodowej branży marketingowej. Pracował w agencjach marketingowych w Nowym Jorku i Londynie. W latach 2001 – 2006 był Dyrektorem Marketingu Grupy Kapitałowej Comarch, lidera IT w Europie Centralnej. W latach 2006 -2008 Prezesem Zarządu Interia.pl.


Bartłomiej JuszczykBartłomiej Juszczyk – w sektorze nowych mediów działa od 1999 roku. Inwestor, ekspert mediów, wykładowca, podróżnik. Autor licznych publikacji poświęconych zagadnieniom wykorzystania public relations w kampaniach marketingowych w Internecie, prelegent spotkań branży marketingu, PR i IT, wykładowca warsztatów marketingu interaktywnego dla studentów, komentator polskiej branży marketingu oraz interactive. Promotor niesztampowych kampanii i rozwiązań wizerunkowych w sieci. Twórca grupy marketingowej – Grupa Adweb, działającej na różnych polach marketingu 360.


Daniel DryzekDaniel Dryzek jest założycielem ddfund.eu – pierwszego w Polsce i jednego z pierwszych na świecie funduszy domenowych. Z branżą internetową związany od 2000 roku. Przez wiele lat właściciel i dyrektor zarządzający usługodawcy hostingowego i rejestratora domen.
Firmę sprzedał w 2005 roku międzynarodowemu webhosterowi Active 24 notowanemu na giełdzie papierów wartościowych w Oslo. Od 2007 roku
Daniel jest aktywnym inwestorem na wtórnym rynku domen. Uczestnik oraz prelegent na konferencjach związanych z domenami i internetem, m.in. DOMAINfest, TRAFFIC, ICANN czy InternetBeta.


jadwiga witekJadwiga Witek – absolwentka studiów polonistycznych oraz informacji naukowej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a także public relations na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej jako rzecznik prasowy i specjalista ds. promocji. Zainteresowania zawodowe to przede wszystkim PR w nauce oraz nowoczesne technologie informacyjne. Od kilku lat prowadzi warsztaty i szkolenia infobrokerskie.


Grzegorz DymekGrzegorz Dymek, inwestor i przedsiębiorca. Ukończył Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki na Politechnice Śląskiej oraz MBA w Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie i w Stockholm University School of Business. Od początku życia zawodowego związany z branżą informatyczną i telekomunikacyjną między innymi jako dyrektor Centrum Komputerowego Politechniki Śląskiej, członek zarządu 2Si SA oraz prezes 2Si Software & Serwis sp. z o.o. Kolejne doświadczenia zdobywał jako dyrektor zarządzający Exorigo, członek zarządu TELE24 oraz jako prezes spółki Euromedic Poland. Jeden z fundatorów Fundacji Pomocy Dzieciom „Pomagamy z Uśmiechem”. Członkiem Rad Nadzorczych spółek notowanych na NewConnect.


Marek SzopaMarek Szopa – profesor nauk fizycznych, przewodniczący Rady Naukowej kierunku Ekonofizyka na Uniwersytecie Śląskim. Od kilkunastu lat zainteresowany „ścisłym” podejściem do rozwoju organizacji i zarządzania. Odbywał staże w uniwersytetach w Kolonii i Leuven. Specjalista w zakresie twórczego myślenia i lateralnych technik rozwiązywania problemów oraz podejmowania decyzji w oparciu o teorię gier. Autor oryginalnych gier symulacyjnych realizowanych w instytucjach gospodarczych. Prowadzi szkolenia negocjacyjne – przygotowywał polskich negocjatorów do rozmów akcesyjnych z UE. Wykorzystuje swoje doświadczenie prowadząc warsztaty strategiczne i konsultacje dla zarządów i działów kadr znaczących firm. Członek Rady Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Współpracownik firm konsultingowych – Change International (Irlandia, Niemcy), WissemaGroup i Core Commit (Holandia). Wykładowca zapraszany na międzynarodowe konferencje poświęcone nowym ideom w zarządzaniu (m.in. MUWIT Berlin, 2005 i Global HR&OD Forum, 2007). Współzałożyciel i partner zarządzający Exbisu.


witold kempaWitold Kempa – szef Netizens Digital Innovation House, odpowiedzialny za strategie i projekty prowadzone w ramach Netizens dla polskich i zagranicznych klientów, innowator i prekursor koncepcji kreatywnej inżynierii w służbie marketingu, od 12 lat związany z technologiami interaktywnymi i marketingiem online.


Krzysztof Otawa Krzysztof Otawa – założyciel i Dyrektor Generalny funkcjonującej od ponad 15 lat firmy szkoleniowo-badawczej Otawa Group sp.j. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach, kierunek: Ekonomia, specjalizacja: Bankowość. Praktyk z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i merytorycznym. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu firmą m.in. wdrażaniu i kontrolowaniu planów krótko i długoterminowych (w zakresie finansów, marketingu, inwestycji, sprzedaży), tworzeniu misji i wizji przedsiębiorstwa oraz strategicznym zarządzaniu kapitałem ludzkim. Członek Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w realizacji badań ilościowych i jakościowych oraz w opracowywaniu na ich podstawie analiz, diagnoz, koncepcji, strategii czy ewaluacji.


wojciech dworakowski Wojciech Dworakowski – konsultant bezpieczeństwa IT z kilkunastoletnim doświadczeniem. Wspólnik w firmie SecuRing, od 10 lat zajmującej się doradztwem w zakresie bezpieczeństwa IT. Kierował wieloma projektami z zakresu audytu, oceny i testowania bezpieczeństwa systemów informatycznych i aplikacji, między innymi dla wiodących firm z sektora finansowego i wielu instytucji publicznych. Prelegent na licznych konferencjach poświęconych problemom bezpieczeństwa IT. Posiada tytuł „Audytora wiodącego systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji”.
Od 2011 pełni funkcję lidera polskiego oddziału fundacji OWASP (Open Web Application Security Project).


Tej Panesar

Tej Panesar – CEO and founder of Panalyst Sp z o.o., private equity and corporate advisory firm with a range of real estate investments in Poland. Former investment banker and private equity analyst, educated at the London School of Economics. Startup adviser with expertise in structuring, funding, valuations and exits. I have also been part of 2 financial services high tech startups (Orbian and On Bourse) from bootstrapping, seed capital through to Series A and B rounds.


Tadeusz Adamski Tadeusz Adamski – od momentu transformacji ustrojowej w 1989 roku, zarówno zawodowo jak i społecznie, jest zaangażowany w proces przekształceń gospodarczych kraju i regionu. Uczestniczył w wielu projektach mających znaczenie dla gospodarki kraju i Województwa katowickiego, w tym między innymi wdrażaniu Programu Powszechnej Prywatyzacji. Pełnił obowiązki dyrektora Przedsiębiorstwa Badawczo − Projektowego i Usługowego Organizacji, Zarządzania i Informatyki „METEKON” w Katowicach, był Dyrektorem Departamentu Sanacji Podmiotów Gospodarczych Funduszu Górnośląskiego SA w Katowicach. W latach 1999 – 2004 był wiceprezesem zarządu Górnośląskiego Funduszu Restrukturyzacyjnego S.A. w Katowicach (obecnie Silesia Capital Fund SA), pierwszego regionalnego funduszu typu „venture capital”. Od 2005 do 2012 był dyrektorem Wydziału Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Od 1994 zasiadał w radach nadzorczych wielu instytucji: III NFI SA (obecnie NFI Jupiter), Fabryki Wagonów Świdnica SA, FOB_DAIM Sp. z o.o., Siewierskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. ,Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Był też prezesem Zarządu Śląskiej Grupy Inwestycyjnej SKARBIEC SA w Katowicach i TOB Consulting SA w Katowicach oraz zarządcą komisarycznym Przedsiębiorstwa Hurtu Spożywczego w Gliwicach. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz odznaką Zasłużony dla Województwa Katowickiego. Członek Honorowy Śląskiego Stowarzyszenia Menadżerów w Katowicach. Członek Zarządu Fundacji „Zamek Siewierski” im. Księstwa Siewierskiego. Obecnie jest Dyrektorem ds. projektu w Funduszu Górnośląskim SA w Katowicach.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.